ul. Krótka 6,
58-150 Strzegom

+48 (74) 649 48 70
zszstrzegom@wp.pl

Odsłony: 798

Technicy w Dublinie

 

Siedemnastoosobowa grupa uczniów z klasy trzeciej Technikum Informatycznego  odbywała trzytygodniowe bezpłatne praktyczne kształcenie zawodowe w Dublinie. Przed wyjazdem za granicę młodzież uczestniczyła w spotkaniach kulturowo-europejskich, zajęciach językowych oraz w zajęciach z psychologii, przygotowujących ich do egzystencji w multikulturowym środowisku pracy. Efekty wypracowane w fazie przygotowawczej projektu  będą wykorzystane przez uczniów klas młodszych i przyszłych stażystów przy realizacji projektu w roku szkolnym 2019/2020.

Podobnie jak w latach poprzednich  firmy informatyczne postawiły młodzieży wysoko poprzeczkę w zakresie umiejętności językowych, jednakże po odbytym dodatkowo tygodniowym kursie języka angielskiego w ADC College w Dublinie uczestnicy stażu sprostali wszelkim wymogom stawianym przez pracodawców.

Informatycy pod okiem opiekuna stażu i we współpracy z mentorem ze strony partnera irlandzkiego wykonywali zadania w zakresie: programowania, prezentacji grafiki komputerowej czy też projektowania stron internetowych, zgodnych ze specyfiką miejsca odbywania praktyki zawodowej.

Pobyt w Dublinie posiadał również bogaty program kulturowy. Praktykanci pod opieką pani Haliny Fitas w każdej wolnej chwili przemierzali stolicę Irlandii oraz okoliczne miejscowości wzdłuż i wszerz.

Młodzież mieszka u rodzin goszczących na terenie całego miasta, skąd samodzielnie musiała dojeżdżać na miejsce praktyk.Była to świetna okazja do rozwoju zarówno zdolności interpersonalnych jaki i podniesienia umiejętności językowych.

Zdaniem uczestników projektu  praktyka zagraniczna, to niepowtarzalne doświadczenie niosące ze sobą nowe umiejętności, kształtujące światopogląd, otwierające nowe możliwości i dające wiele wiary w siebie.

Kategoria: