ul. Krótka 6,
58-150 Strzegom

+48 (74) 649 48 70
zszstrzegom@wp.pl

Odsłony: 988


 

 

 

 

Uczniowie Zespołu Szkół na praktykach zawodowych w Londynie

 Młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu, dzięki zaangażowaniu nauczycielki języka niemieckiego Haliny Fitas, od dwóch tygodni uczestniczy w stażach zagranicznych w Londynie, realizując projekt „Praktyka zawodowa ponad granicami kluczem do sukcesu na rynku pracy”, współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.Piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego i Informatycznego  odbywa trzytygodniowe bezpłatne praktyczne kształcenie zawodowe w Londynie.

 

Przed wyjazdem za granicę młodzież uczestniczyła w spotkaniach kulturowo-europejskich, zajęciach językowych oraz w zajęciach z psychologii, przygotowujących ich do egzystencji w multikulturowym środowisku pracy.

 

Efekty wypracowane w fazie przygotowawczej projektu  będą wykorzystane przez uczniów klas młodszych i przyszłych stażystów przy realizacji projektu w roku szkolnym 2016/2017, ponieważ Zespół Szkół w Strzegomiu aplikuje o kolejne dofinansowanie staży zagranicznych.

 


Londyńskie firmy informatyczne oraz instytucje związane z działalnością ekonomiczno-handlową postawiły młodzieży wysoko poprzeczkę w zakresie umiejętności językowych, jednakże po odbytym tygodniowym kursie języka angielskiego w ADC College uczestnicy stażu sprostali wszelkim wymogom stawianym przez pracodawców.

 

Do zadań młodzieży w Wielkiej Brytanii należy między innymi: sporządzanie planów marketingowych przedsiębiorstw, wycena towaru i planowanie akcji promocyjnych, ponadto obsługa interesantów i załatwianie bieżących spraw firmy. Informatycy wykonują zadania w zakresie: programowania, prezentacji grafiki komputerowej czy też projektowania stron internetowych, zgodnych ze specyfiką miejsca odbywania praktyki zawodowej.


Pobyt w Londynie jest bardzo cenny również ze względu na bogaty program kulturowy. Praktykanci pod opieką pani Haliny Fitas w każdej wolnej chwili przemierzają metropolię wzdłuż i wszerz, odwiedzając między innymi: Buckingham Palace z ogrodami królewskimi, London Eye, M&M World, Camden Town, Trafalgar Square z Galerią Narodową, Greenwich, Canary Wharf i wiele innych miejsc, których nie sposób wymienić. Młodzież mieszka u Londyńskich rodzin goszczących na terenie całego miasta, skąd samodzielnie musi dojeżdżać na miejsce praktyk. Jest to świetna okazja do rozwoju zarówno zdolności interpersonalnych jaki i podniesienia umiejętności językowych.

 


Uczestnicy projektu twierdzą, że praktyka zagraniczna, to niepowtarzalne doświadczenie niosące ze sobą nowe umiejętności, kształtujące światopogląd, otwierające nowe możliwości i dające wiele wiary w siebie.

Na koniec rozważań jednak zgodnie wypowiadają słowa: „ Wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu”. A zatem za tydzień, 23 kwietnia wyruszą w podróż powrotną z lotniska Londyn Stansted do Wrocławia z bagażem niezapomnianych wrażeń.

 

 

Odkrywamy Londyn

 

 

Kategoria: