ul. Krótka 6,
58-150 Strzegom

+48 (74) 649 48 70
zszstrzegom@wp.pl

Odsłony: 921

Uczestnikami projektu na terenie Wielkiej Brytanii są uczniowie klasy III technikum informatycznego oraz ekonomicznego. W tych klasach praktyka zawodowa jest przewidziana programem szkoły.

Grupa 16 uczniów z klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego i Informatycznego  bierze udział w trzytygodniowych bezpłatnych praktykach zawodowych w Londynie.

Przed wyjazdem na zagraniczny staż młodzież uczestniczyła w spotkaniach kulturowo-europejskich, zajęciach językowych oraz w zajęciach z psychologii, przygotowujących ich do egzystencji w multikulturowym środowisku pracy.

Podobnie jak w latach poprzednich do zadań młodzieży, kształcącej się w branży ekonomicznej w Wielkiej Brytanii należy między innymi: sporządzanie planów marketingowych przedsiębiorstw, wycena towaru i planowanie akcji promocyjnych, ponadto obsługa interesantów i załatwianie bieżących spraw firmy.

Informatycy wykonują zadania w zakresie: programowania, prezentacji grafiki komputerowej czy też projektowania stron internetowych, zgodnych ze specyfiką miejsca odbywania praktyki zawodowej.

Pobyt w Londynie posiada bogaty program kulturowy. Praktykanci pod opieką pani Haliny Fitas w każdej wolnej chwili przemierzają metropolię wzdłuż i wszerz, odwiedzając między innymi: Buckingham Palace z ogrodami królewskimi, London Eye, M&M World, Camden Town, Trafalgar Square z Galerią Narodową, Greenwich, Canary Wharf i wiele innych miejsc, których nie sposób wymienić.

Młodzież mieszka u Londyńskich rodzin goszczących na terenie całego miasta, skąd samodzielnie musi dojeżdżać na miejsce praktyk. Jest to świetna okazja do rozwoju zarówno zdolności interpersonalnych jaki i podniesienia umiejętności językowych.

Zdaniem uczestników projektu  praktyka zagraniczna, to niepowtarzalne doświadczenie niosące ze sobą nowe umiejętności, kształtujące światopogląd, otwierające nowe możliwości i dające wiele wiary w siebie.

Decydując się na zapewnienie uczniom miejsc na praktykach w placówkach zagranicznych, realizujemy również potrzebę zapewnienia sobie konkurencyjności na rynku pracy. Nasza placówka dąży nie tylko do odpowiedniego wykształcenia uczniów, ale też do tego, aby po ukończeniu szkoły, byli oni pełnowartościowymi absolwentami, którzy mogą się pochwalić dodatkowymi zaletami oraz mają w swoim portfolio niezaprzeczalne atuty, jakim niewątpliwie jest staż zagraniczny potwierdzony certyfikatem Europass Mobility.

Kategoria: