ul. Krótka 6,
58-150 Strzegom

+48 (74) 649 48 70
zszstrzegom@wp.pl

Odsłony: 978

Technicy w Londynie

 

Piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego i Informatycznego  odbywa trzytygodniowe bezpłatne praktyczne kształcenie zawodowe w Londynie. Przed wyjazdem za granicę młodzież uczestniczyła w spotkaniach kulturowo-europejskich, zajęciach językowych oraz w zajęciach z psychologii, przygotowujących ich do egzystencji w multikulturowym środowisku pracy. Efekty wypracowane w fazie przygotowawczej projektu  będą wykorzystane przez uczniów klas młodszych i przyszłych stażystów przy realizacji projektu w roku szkolnym 2017/2018.

Podobnie jak w latach poprzednich londyńskie firmy informatyczne oraz instytucje związane z działalnością ekonomiczno-handlową postawiły młodzieży wysoko poprzeczkę w zakresie umiejętności językowych, jednakże po odbytym tygodniowym kursie języka angielskiego w ADC College uczestnicy stażu sprostali wszelkim wymogom stawianym przez pracodawców.

Do zadań młodzieży, kształcącej się w branży ekonomicznej w Wielkiej Brytanii należy między innymi: sporządzanie planów marketingowych przedsiębiorstw, wycena towaru i planowanie akcji promocyjnych, ponadto obsługa interesantów i załatwianie bieżących spraw firmy.

Informatycy wykonują zadania w zakresie: programowania, prezentacji grafiki komputerowej czy też projektowania stron internetowych, zgodnych ze specyfiką miejsca odbywania praktyki zawodowej.

Pobyt w Londynie posiada również bogaty program kulturowy. Praktykanci pod opieką pani Haliny Fitas w każdej wolnej chwili przemierzają metropolię wzdłuż i wszerz, odwiedzając między innymi: Buckingham Palace z ogrodami królewskimi, London Eye, M&M World, Camden Town, Trafalgar Square z Galerią Narodową, Greenwich, Canary Wharf i wiele innych miejsc, których nie sposób wymienić.

Młodzież mieszka u Londyńskich rodzin goszczących na terenie całego miasta, skąd samodzielnie musi dojeżdżać na miejsce praktyk. Jest to świetna okazja do rozwoju zarówno zdolności interpersonalnych jaki i podniesienia umiejętności językowych.

Zdaniem uczestników projektu  praktyka zagraniczna, to niepowtarzalne doświadczenie niosące ze sobą nowe umiejętności, kształtujące światopogląd, otwierające nowe możliwości i dające wiele wiary w siebie.

 

 

 

 

 

 

Kategoria: